Jdi na obsah Jdi na menu
 


 Do Českých Budějovic jsme odjížděly brzy ráno, v neděli v 6:00. Jely jsme ve velice oslabené sestavě a to se také odrazilo na výsledku. Ze základní sestavy chybělo asi 6 hráček a hlavně gólmanka, bez které se hrát nedá.

 

 Spartak Pelhřimov - FBC BONUM Písek A

1   :   7

Sestava: Tkadlecová (3) - Blažková (6), Němcová (16), - Přibylová T. (12), Hendrychová (13), - Sůvová (14), Bartošková (15), Brožová (2)

Gól: Sůvová

Do letošního prvního zápasu jsme nastoupily proti týmu FBC BONUM Písek A. Začaly jsme podle stanovené taktiky a to se nám vyplácelo. Ve 4. minutě otevřela skóre Lucka Sůvová. Po zbytek třetiny jsme dokázaly se soupeřkami držet krok. Dařila se nám i útočná hra, bohužel žádný ze střeleckých pokusů neskončil za zády soupeřovy gólmanky. Naopak naše gólmanka (pro tento zápas Pája Tkadelcová) musela míček z branky lovit dvakrát. Na konci první třetiny jsme prohrávaly 1:2. Ve druhé třetině holky trochu polevily a to se odrazilo i na skóre. Začaly jsme dělat zbytečné a zbrklé chyby, které soupeřky lehce potrestaly. Dostaly jsme další 2 branky. Ve třetí třetině jsme se snažily pečlivě bránit a ohrožovat soupeřovu branku z protiútoku, ale naše radost se nekonala. Skóre se měnilo pouze na Písecké straně. Nejdříve jsme si srazily míček do branky samy a pak se to ještě dvakrát podařilo píseckým úočnicím. Konečný stav 1:7 určitě nebyl podle mých představ. Od některých hráček bych čekala větší nasazení a 100% koncentraci po celý zápas i za nepříznivého stavu. Malá aktivita asi byla naší největší chybou a příčinou neúspěchu. V tomto zápase se představila naše nová posila Mirka Brožová. Pochvalu zaslouží Pája, která celý zápas odchytala a taky Jíťa Němcová s Terkou Přibylovou, které v zápase, podle mého názoru předvedly nejlepší výkon.

Spartak Pelhřimov - FBC Štíři Č. Budějovice

1   :   6

Sestava: Brožová (3), - Němcová (16), Hendrychová (13), Blažková (6), - Přibylová T. (12), - Tkadlecová (8), Sůvová (14), Bartošková (15)

Gól: Sůvová (Němcová)

V tomto zápase nás měl čekat lehčí soupeř než v prvním. Naším cílem bylo uhrát alespoň jeden bod. Posílily jsme útočné řady o Páju a role brankářky se zhostila Mirka Brožová. Holky měly za úkol zodpovědně bránit a nepouštět soupeřky do žádných střel. Bohužel hned ve druhé minutě dostaly soupeřky možnost k zakončení a při střelbě se nemýlily. Tato obdržená branka  holky nabudila a ty na chvíli pochopily, že bez makání naplno to asi nepůjde. Začaly plnit dané pokyny a v 7. minutě v přesilové hře vyrovnala Lucka Sůvová, nahrávala Jíťa Němcová. Tato branka je zase trochu uspala a do konce třetiny jsme třikrát inkasovaly. Nedokázaly jsme správně obsadit všechny hráčky a zabránit jim ve střelbě. O přestávce jsme si vysvětlily, co děláme špatně a jak obranou činnost zlepšit. Ve druhé třetině se nám to začalo opravdu dařit, holky správně přebíraly hráčky, ale nedokázaly jsme se prosadit gólově. Ve třetí třetině u některých hráček hodně poklesla morálka. Gólově jsme se opět neprosadily i když šance jsme si vypracovaly. V páté a deváté minutě soupeřky dvakrát zvýšily. S konečným výsledkem 1:6 nebyl nikdo spokojen. Určitě jsme měly na lepší, ale to by musely VŠECHNY hráčky odmakat celý zápas naplno. Stoprocentní koncentrace se opět podařila jenom Jítě a Terce. Jinak dobrý výkon předvedly i jiné hráčky, ale ještě měly rezervy.

Celkově se nám oba tyto zápasy příliš nepovedly, doufám, že se do příštích změní přístup většiny hráček a že nás nepojede tak málo.